Skip to main content

збірка дописів з ФБ






Добре віруючим. Віруй - і все якось вирішуватиметься . Віруй - і є алгоритм , що робити в радощах чи злиднях.






Після допису про вірян із друзів випилялася пані. Сумно. 
Зараз ще один sensitive. Про національність. 
От добре тим, в кого нема вибору - все співпало: і батьки, і місце народження, і самовідчуття.
Потім ще все добре в тих, в кого батьки однієї національності, а живуть деінде. Бінарний вибір. 
Трохи важче, коли батьки з різних національностей, проте один з них збігається з місцем проживання. І тре додати, що ніяких складнощів з мовами доречі.
А все інше - треш самоідентифікації, добродії. Бо коли і кров намішано, і живеш хтозна де, і мова хтозна яка рідна, то криза неминуча.
То в нас є змінні: мова, національності батьків (2 шт, а в них самих ще намішано може бути), місце народження і самонайменування.
Я до чого.
В радянському союзі я обирала між українкою і єврейкою. І розмовляла російською. Вчила іврит, читала Бабеля. А зараз що? Російськомовна євреєукраїнка в Америці. «Куда податься бедному еврею».
Не-єврейка, бо ані мови, ані культури.
Не-українка, бо ані культури, ані виховання, і мова така ж ... зкуйовдена. Все, але все одне - не рідна.
Не-росіянка, Боже дякую, бо і мова, і культура, але так воротить, що піпєц.
Не-американка, бо замало тут просто жити.
А хто? Як зрозуміти, хто ти, і вже заспокоїтись. Готувати гефелте-фиш або вареники з вишнею. Святкувати Пейсах чи Маланку. Або взагалі .... Labor Day та індичка?
ПС. Щі та першомай не пропонувати 






ось що ще спало на думку. Ніколи не кажіть людині у відчаї "Я тебе розумію". Бо 1) йому з того ані тепло, ані приємно; та 2) ви - не він, тому нічого ви не розумієте. Тож не брешіть.

Comments

Popular posts from this blog

Гамноступы

И не ледоступы, и не говноступы, и не много чего. Туфли. Прекрасно-ужасного серого цвета. Три пары, наверное. Бабушка отхватила. В году так 92. Отрыжка легкой промышленности бывшего Союза. Собственно, что было, то и отхватила. На весну-осень. Со шнурками в тон. С толстенным кантом, чтобы сразу было видно по следу, что не просто туфли, а именно те самые. Гамноступы. Ноги в них напоминали лапы утки. С перепонками. После дождя хитро спроектированная подошва и кокетливый каблучок на всю ширину пятки орошали заднюю поверхность голени в колготине грязными каплями луж, как аккуратно не ходи. И этот материал ... кожа молодящегося дермантина. С возрастом и под влияниям родных троп "кожа" покрывалась темно-коричневыми изломами. Старость однако, не избавляла от обязанности работать обувью.    Бабушке 68, мне 13. Размер почти одинаковый. Как же я их ненавидела ... а вариантов не было. Или босиком.

Языки, мови, languages

Ребёнок #2 кричит на площадке детям, которые пытаются отобрать у нее игрушку: “Це-mine!” Вечером повтор слогов МИ, ШИ и тд. На 3-м круге смотрит на только что прочитанное (третий раз один и тот же набор - 6 слогов) зависает, театрально морщит лоб и выдаёт с напором «Я думаю!». У мамы нервная организация души, и рвёт крышу от всего, что можно описать словом «фигня». Если спросить у ребёнка #2, что мама постоянно просит, то она ответит «Не делать фигню». Хорошо ещё, что за рулём я не сильно поношУ остальных участников движения, да и ребёнок #3 фонит, забивает эфир. А то б было б на много больше эвфемизмов в детском словаре. Переключается между языками. - Что это? - Платье моё. - Нумо українською. Що ти вдягнула таке красиве? - Це сукня.  - Давай споем. - Johnny? Johnny? Yes, Papa... (репертуар по большей мере английский) Вопрос, на каком языке заговорит ребенок #3. 

три місяці без доходу

  Хтось в стресі їсть, хтось - прибирає, а я - готую. Жах.